KoderLine
KoderLine
Обслуговування i продаж
програмного забезпечення

Статті експертів

Корисна інформація

«BAS Управління холдингом». Як здійснюється планування закупівель в «BAS Управління холдингом»

0
798
05.10.2018 Анна Анкабаєва

Зміст:

1. Управління закупівлями в «1С:Підприємство». Варіант 1. Спрощений

2. Управління закупівлями в «1С:Підприємство». Варіант 2. Стандартний

       

Програмний продукт «BAS Управління холдингом» дозволяє впорядкувати такі моменти:


Ø Збір потреб групи компаній в матеріальному забезпеченні бізнес-одиниць;

Ø Проведення тендерних процедур (в тому числі, скоринг підрядників / постачальників);

Ø Контрактація;

Ø Здійснення централізованих закупівель;

Ø Контроль за позиціями, які централізовані в плані закупівель.


Всі описані моменти можна автоматизувати в підсистемі «Централізоване управління закупівлями», відповідно, в даній підсистемі проводиться і планування закупівель в «1С:Підприємство». Програма передбачає два варіанти роботи з потребами по групі компаній. 


1. Управління закупівлями в «1С:Підприємство». Варіант 1. Спрощений


Даний варіант, як правило, використовують в тому випадку, коли є необхідність в контролі закупівель у бізнес-одиниць, але при цьому ще немає єдиних класифікаторів статей закупівель, форм зі збору планових потреб. Такою формою зі збору планових потреб у «BAS Управління холдингом» є документ «Заявка на потребу».


«Заявка на потребу» проходить певний маршрут узгодження, який може відрізнятися в залежності від суми, бізнес-одиниці і будь-який інший аналітики.


Даний варіант дає нам можливість отримати систему, в якій ведеться облік закупівель (на рівні узгодження документів на закупівлі), контролювати і аналізувати потреби по групі компаній, отримати матеріали для аналізу і планування планів закупівель у вигляді статистики вироблених закупівель.


Модель Спрощеного варіанта планування закупівель в «1С:Підприємство» можна уявити на схемою:
Відповідно до представленої схемою, створивши документ «Заявка на потребу», Ініціатор висловлює потребу в закупівлі необхідних товарів, матеріалів або послуг.


У разі затвердження документа Ініціатор заявки створює Замовлення постачальникові (створюється на підставі затвердженого документа «Заявка на закупівлю»). В процесі закупівель здійснюється оформлення заявок на оплату.


Після фактичного надходження товару або послуг в підсистемі бухгалтерського обліку створюються відповідні закривають документи, причому, система «BAS Управління холдингом» дозволяє відображати дані як в базі КК, так і в базах бізнес-одиниць.


Розглянутий варіант простий, але при цьому він дозволяє контролювати і збирати статистику на залучені товарам і послугам. Відповідно з'являється контроль витрачання грошей.


2. Управління закупівлями в «1С:Підприємство». Варіант 2. Стандартний


Схема даного варіанту управління закупівлями представлена ​​на схемі:Відповідно до даної схеми, перший крок в процесі управління закупівлями - внесення бюджетів закупівель.


При необхідності придбати щось із затвердженого бюджету закупівель Ініціатор створює в програмі документ резервування бюджету закупівель, який проходить по зумовленому маршруту узгодження.


Після узгодження документа резервування дані по ньому потрапляють до консолідованого плану потреб по всій групі.


Далі необхідно запустити сервіс «Визначення способу покриття потреб». Даний сервіс дозволяє в автоматичному режимі вибирати варіанти забезпечення (проведення торгів, закупівля у акредитованого постачальника, придбання за спрощеною схемою (по рахунку без укладення договору).


Якщо організація торгів не вимагається, то на підставі створеного резерву створюється заявка на потребу, на підставі якої оформляється замовлення постачальника.


Якщо передбачаються торги, то попередньо необхідно їх провести, після чого по кожному створеному лоту здійснюється закупівельна процедура. Після вибору постачальника оформляється документ «Заказ поставщику».


Таким чином, програмний продукт «BAS Управління холдингом» володіє конкурентною перевагою - можливістю вибрати оптимальний варіант автоматизації закупівельної діяльності.


Спеціаліст компанії ТОВ «Кодерлайн»

Анна Анкабаєва.


Добавить комментарий
Message Text*
Spam bot protection (CAPTCHA)
Load image