KoderLine
KoderLine
Обслуговування i продаж
програмного забезпечення

Статті експертів

Корисна інформація

Обмін базами даних 1С:Підприємство. Конвертація даних. Приклад використання параметрів при доопрацюванні правил обміну

0
1117
10.07.2018 Ігор Цебоєв

Зміст:

1. Постановка завдання. Перенесення даних з «Управління торгівлею»

2. Підготовчий етап. Вивантаження бази з «Управління торгівлею»

3. Реалізація. Обмін даними між базами 1С:Підприємство


Часто у клієнтів виникає потреба змінити механізм обміну даними між своїми інформаційними базами, якщо вносилися зміни в об'єкти бази даних, які беруть участь в обміні, або додалися нові реквізити. У зв'язку з цим необхідно робити доопрацювання правил обміну. Для цього якраз служить конфігурація «Конвертація даних», яка дозволяє досить гнучко створювати, допрацьовувати і оптимізувати правила обміну між конфігураціями під певні вимоги.


Розглянемо доопрацювання правил обміну між «Управління торгівлею» (далі УТ) і «Управління корпоративними фінансами» (далі УКФ) за допомогою «Конвертація даних» на прикладі певних вимог конкретного замовника. 


1. Постановка завдання. Перенесення даних з «Управління торгівлею» 


У замовника існував звіт, який виводив певну інформацію в розрізі договорів і контрагентів. З'явилася потреба у відображенні додаткової інформації за договорами, якої в даній інформаційній базі немає. Ця інформація присутня в іншій базі і відповідно для перенесення цих даних було прийнято рішення допрацьовувати правила обміну між цими конфігураціями. Завдання ускладнюється ще тим, що з УТ потрібна інформація ніколи не вивантажувалася в УКФ і знаходиться в альтернативному довіднику, у якого немає посилального зв'язку з типовим довідником «Договору з контрагентами». 

 


2. Підготовчий етап. Вивантаження бази з «Управління торгівлею» 


Для початку з бази джерела (УТ) вивантажуємо робочі правила обміну. Для зберігання додаткової інформації за договорами в УКФ був створений новий регістр відомостей, в який саме і буде потрапляти інформація після обміну. Також в УТ було додано кілька реквізитів в довідник договорів. У зв'язку з тим, що структура конфігурацій змінилася необхідно з кожної інформаційної бази за допомогою обробки MD83Exp.epf (входить в комплект КД) вивантажити структуру метаданих.


Далі завантажуємо вивантажені раніше правила конвертації (обміну) в «Конвертація даних». Також необхідно завантажити структуру метаданих для конфігурації-джерела і конфігурації-приймача, щоб в подальшому було можливо звертатися до новими реквізитами при доопрацюванні правил обміну.


Передавати дані безпосередньо з альтернативного довідника УТ в регістр відомостей УКФ не було можливості через відсутність посилальної зв'язку з вимірювання регістра.


Тому було прийнято рішення реалізовувати завдання в уже існуючому правилі конвертації об'єкта (далі ПКО) договорів. 


    

3. Реалізація. Обмін даними між базами 1С:Підприємство


Для початку заходимо в потрібне ПКО в обробнику подій «ПередВыгрузкой».Спочатку робимо вибірку додаткової інформації через запит. Потім створюємо змінні і заповнюємо їх даними із запиту:


ВходящиеДанные.Вставить("Заодно_ТипДоговора");

ВходящиеДанные.Вставить("Заодно_СутьДоговора");

ВходящиеДанные.Заодно_ТипДоговора = Результат.ТипДоговора;

ВходящиеДанные.Заодно_СутьДоговора = Результат.СутьДоговора;

Тепер потрібно створити параметри об'єкта в правилах конвертації властивостей (далі ПКС)

 Далі в обробнику подій «ПередВыгрузкой» пишемо код для заповнення параметра з відповідної змінної:

Значение = ВходящиеДанные.Заодно_СутьДоговора;

Если Не ЗначениеЗаполнено(Значение) Тогда

            Пусто = Истина;

КонецЕсли;

Після внесення всых необхідних параметрів потрібно зайти в наше ПКО і прописати код в обробнику подій «ПослеЗагрузки»:
В даному випадку в приймальнику, в регістрі відомостей, створюємо новий запис з відбором за договором і заповнюємо параметри, де ПараметрыОбъекта[«НазваниеПараметра»] – наші раніше створені і заповнені параметри.


Зберігаємо правила обміну і завантажуємо їх в базі джерела і приймача.


Таким чином, 1С:Підприємство настройка обміну даними дозволяє при вивантаженні даних з джерела, зокрема договорів, здійснювати вибірку інформації з альтернативного довідника за договором з певним зв'язком, потім записувати в параметри, а вже при завантаженні в приймальнику договорів - в регістр відомостей з відбором по вимірюванню .


Використання параметрів дає достатню гнучкість в оптимізації правил обміну і корисне у разі відсутності чіткої відповідності об'єктів в джерелі і приймачі.

     

Ігор Цебоєв,

Розробник компанії “Кодерлайн”.


Добавить комментарий
Message Text*
Spam bot protection (CAPTCHA)
Load image