KoderLine
KoderLine
Обслуговування i продаж
програмного забезпечення

Статті експертів

Корисна інформація

Планові калькуляції в програмі «BAS ERP»

0
2251
31.07.2018 Андрій Ямкін

Зміст:

1. Вступ

2. Номенклатурні витрати в «BAS ERP»

3. Постатейні витрати

4. Планові калькуляції

5. Нормативи виробничих витрат в «BAS ERP»

6. Звіт «Планова собівартість продукції»

7. Звіт «Планова і фактична собівартість продукції» 


      

                                                                                   

1. Вступ


Основні тенденції сучасної економіки диктують нам свої умови. Як з найменшими витратами задовольнити потребу покупців, залишаючи якість продукції на прийнятному рівні? Багато в чому для цього підприємства виробляють план-фактний аналіз собівартості і калькуляцію продукції.


У цій статті будуть розглянуті інструменти, які стоять на озброєнні флагманського продукту «BAS ERP».


2. Номенклатурні витрати в «BAS ERP» 


Сукупність витрат, яку можна деталізувати до виду номенклатури, до конкретної позиції номенклатури, як в кількісному вираженні, так і в сумовому представляє собою номенклатурні витрати. Наприклад: бетон складається з цементу, води, піску, щебеню. В системі «BAS ERP» нормативи номенклатурних витрат вказуються в Ресурсній специфікації розділ: «Виробництво» - «Ресурсні специфікації». Потрібно відзначити, що в специфікації можуть бути вказані як покупні матеріали, так і напівфабрикати, склад яких повинен бути заданий за допомогою своїх ресурсних специфікацій, визначених для кожного напівфабрикату.

3. Постатейні витрати


Статті витрат, що не відносяться до номенклатурних, тобто всі інші, в «BAS ERP»  прийнято називати постатейними витратами. Це може бути: електроенергія, заробітна плата, оренда приміщень та ін. Такі витрати в 1С:Підприємство відображаються тільки за сумою, і можуть бути зареєстровані документами:


Придбання товарів і послуг, Придбання послуг і інших активів, Відображення зарплати в фінансовому обліку і іншими.
    

4. Планові калькуляції


Сукупність номенклатурних і постатейних видатків являє собою повну собівартість виробленої продукції.


Для розрахунку планової собівартості продукції, в «BAS ERP»  існує спеціалізований документ: «Виробництво» - «Планові калькуляції». Цим документом розраховуються норми для номенклатурних витрат, на підставі раніше внесених в систему ресурсних специфікацій, а також даних про планову вартості покупних матеріалів. У документі вказується об'єкт Калькуляції: Ресурсні специфікації або замовлення на виробництво, Організація, підрозділ-диспетчер, а також Вид ціни матеріалів для оцінки вартості покупних матеріалів.
На закладці «Ресурсні специфікації» вказується список продукції / напівфабрикатів, для яких необхідно виконати розрахунок планової собівартості. Для кожного виду номенклатури вказується ресурсна специфікація.
При проведенні документа проводиться розрахунок планової калькуляції по номенклатурним витрат. Якщо розрахунок пройшов успішно, то з'являється напис "Калькуляція розрахована".


З різних причин розрахунок може не відбутися. Наприклад, через відсутність в системі необхідної інформації. Щоб подивитися причину, потрібно відкрити в цьому документі «Звіти» - «Протокол розрахунку»    

У такому випадку ситуацію можливо виправити, внісши інформацію за цінами за допомогою документа «Установка цін номенклатури» (ціни матеріалів для потрібного виду).    


5. Нормативи виробничих витрат в «BAS ERP» 


Для відображення норм на постатейні витрати в системі передбачений документ: «Виробництво» - «Нормативи виробничих витрат». Документ заповнюється по організації і виробничому підрозділу. На закладках «Змінні витрати» і «Постійні витрати» вказується список статей витрат і нормативу для кожної бази розподілу. У документі є сервіс автоматичного заповнення на підставі фактичних витрат минулих періодів. Для цього потрібно заповнити дані закладки «База розподілу», потім на закладках «Змінні витрати» або «Постійні витрати» натиснути «Заповнити» - «Витратами попереднього місяця». Інформація на закладках буде успішно заповнена, після чого потрібно записати документ.
6. Звіт «Планова собівартість продукції»


Назва звіту говорить сама за себе. Для того щоб відкрити його: «Виробництво» - «Звіти з виробництва» - «Планова собівартість продукції». Перед формуванням звіту потрібно вказати дату актуальності і тип виведення - з ПДВ або без ПДВ. Можна вибрати конкретний документ «Планова калькуляція продукції». Якщо документ не вказано, то сформується за всіма наявними калькуляциям. Потрібно відзначити, що дані виводяться по номенклатурних і постатейних витратах.

7. Звіт «Планова і фактична собівартість продукції»


Для проведення аналізу собівартості і порівняння планових і фактичних даних за собівартістю для кожної продукції існує звіт: «Виробництво» - «Звіти з виробництва» - «Планова і фактична собівартість продукції». У звіті потрібно вказати період, за який є фактичні витрати, і був випуск продукції. Також вказати організацію і продукцію (якщо необхідно). Виведення інформації в звіт здійснюється за продукції / напівфабрикату в розрізі етапів виробництва. По колонках звіту дані згруповані по виду «Матеріальні», «Постатейні» - «Трудовитрати»На цьому все. Дякуємо за увагу.


Спеціаліст компанії «Кодерлайн»

Андрій Ямкін.


Добавить комментарий
Message Text*
Spam bot protection (CAPTCHA)
Load image