KoderLine
KoderLine
Обслуговування i продаж
програмного забезпечення

Статті експертів

Корисна інформація

Ручна знижка в «Управління торгівлею»

0
812
09.10.2018 Анастасія Шокова

Зміст:

1. Обмеження ручних знижок в продажах по користувачах в «Управління торгівлею»

2. Обмеження ручних знижок в продажах за угодами в «Управління торгівлею»


Розглянемо можливість призначення ручної знижки в документах продажу, а також можливість реєстрації знижок в документах закупівлі, призначених постачальниками. Установка діапазону обмеження максимального значення знижок в УТ для одного або групи користувачів, а також угоди з клієнтом в конфігурації «Управління торгівлею».

Знижки і націнки в системі 1С:Підприємство представлені в двох варіантах: ручний і автоматичний.

Ручний варіант призначається користувачем вручну, а автоматичний - встановлює система по раніше надбудованого алгоритму. Розглянемо перший варіант знижок в УТ.

Для ведення обліку ручних знижок при продажу або закупівлі в «Управління торгівлею» необхідно перейти в розділ «НДІ і адміністрування», а потім в групі «Налаштування розділів» вибрати варіант «СRM і маркетинг».


У списку маркетингових налаштувань перевіряємо наявність наступних включених прапорів:
На цьому налаштування функціональності програми завершені. Тепер перейдемо до практичних прикладів обмеження знижок при продажі. В системі передбачені два варіанти їх реалізації: для певного користувача або групи користувачів, а також на рівні індивідуальних угод з клієнтами. Розглянемо обидва варіанти. 


Обмеження ручних знижок в продажах по користувачах в «Управління торгівлею»

    

Зробимо налаштування обмежень ручної знижки для конкретного користувача зі списку. Для цього в «Управління торгівлею» знову переходимо в розділ «НДІ і адміністрування», а потім в групі «Адміністрування» вибираємо варіант «Налаштування користувачів і прав».


Переходимо до списку користувачів даної системи за однойменним гіперпосиланням:

Вибираємо серед кандидатів потрібного. Виділяємо його кліком мишки і викликаємо команду настройки обмежень по кнопці «Правила продажу» (знаходиться прямо над табличною частиною списку користувачів):
Перед нами з'явилося вікно настройки продавців. На вкладці «Знижки (націнки)» установкою однойменного прапора нам необхідно обмежити ручні знижки.

Після установки галочки стануть активними поля для введення значень реквізитів «Максимальний відсоток ручної знижки» і «Максимальний відсоток ручної націнки». Вводимо граничні цифри для призначення обмежень обраному користувачу:

При необхідності в цій же формі в «Управління торгівлею» можна зробити уточнення по призначається знижкам для будь-яких цінових груп, скориставшись гіперпосиланням «Уточнити за ціновими групами». Тепер форма настройки продавців прийме трохи інший вид, і нижня частина буде представлена ​​у вигляді табличної частини, яку можна буде наповнити відповідними обмеженнями по тим чи іншим цінових групах:
__________________________________________________________________

 


Також необхідно враховувати, що в разі встановлення обмеження тільки активацією прапора і відсутністю призначення максимальних відсотків - результатом буде повна відсутність можливості для такого користувача виробляти ручні призначення знижок / або націнок в документах продажу.

__________________________________________________________________


Призначати ручні знижки в УТ можна як в документах замовлень клієнта, так і вже в документах продажу - реалізації товарів і послуг.


Перезайдіть в програму за даними користувача, для якого ми встановили обмеження умов продажів.


Після запуску нового сеансу створимо тестовий документ продажу для перевірки коректності та працездатності наших налаштувань. Для цього перейдемо в «Управління торгівлею» в розділ «Продажі» і в групі «Оптові продажі» виберемо варіант «Документи продажу»:

Для подальшої зручності налаштуємо форму списку «Документи продажу (всі)», щоб в журналі відображалися лише документи реалізації. Для цього скористаємося посиланням «Налаштувати», а потім виставимо прапор тільки навпаки документа реалізації товарів і послуг (господарські операції в такому випадку будуть обрані автоматично) як показано нижче:
По кнопці «Створити» викликаємо процес закладу нового документа в системі, попередньо обравши господарську операцію «Реалізація»:

Перед нами відкрилася форма новоспеченого документа продажу. Перейдемо до його наповнення. На вкладці «Основне» вибираємо значення реквізитами «Контрагент», «Клієнт», «Угода», «Організація», «Склад». Встановлюємо статус документа в значення «Реалізовано». Тепер переходимо до наповнення табличній частині номенклатурою на вкладці «Товари». За кнопці «Додати» заносимо позиції в ручному режимі або ж використовуємо команду заповнення по підбору:
Після підбору виділяємо все рядки комбінацією клавіш «Ctrl» + «А» і по кнопці «Ціни і знижки» і виробляємо спробу призначення ручних знижок в УТ:

Спеціально вкажемо розмір знижки, що перевищує раніше встановлене обмеження для пошуку користувачів:
У тому випадку якщо знижка виходить за межі максимально допустимої в формі призначення ручної знижки (націнки), цифровий вираз відсотка буде виділено червоним кольором. А при підтвердженні установки значення знижки перевищує норму система видасть користувачеві наступне інформаційне повідомлення:
Підтверджуємо свій вибір і проводимо документ реалізації:

Бачимо, що система видала нам ще два повідомлення з помилкою про перевищення максимально можливого значення. Тепер перевіримо коректність роботи обмежень по націнці. Встановимо значення для однієї з рядків в допустимому інтервалі, але зі знаком мінус:Як ми можемо переконатися, обмеження працюють. Націнка встановлена ​​з варіантів значень дозволеного діапазону і для неї система помилок і попереджувальних повідомлень не видала.


Якщо Ви хочете для одного рядка і навпаки групи рядків скинути ручні знижки, можна в  повторно скористатися кнопкою «Ціни і знижки», викликавши зі списку варіант «Скасувати ручні знижки (націнки)»:
Для того щоб в «Управління торгівлею» обмеження для користувача спрацьовували, у нього не повинні бути доступні ролі «Відхилення від умов продажу» і \ або «Відхилення від умов закупівель».  


2. Обмеження ручних знижок в продажах за угодами в «Управління торгівлею» 


Для настройки наступного обмеження призначення знижки в «Управління торгівлею» в розділі «Продажі» в групі списку «Оптові продажі» ми перейдемо до «Індивідуальних угод з клієнтами»:
Відкриємо будь-яку з представлених угод і проаналізуємо інформацію, якою наповнена вкладка «Умови продажу»:
Активуємо прапор, встановимо порогові значення для реквізитів максимально допустимих вигідних пропозицій для поточної індивідуальної угоди:
Також потрібно враховувати ще й той факт, що обмеження ручних знижок в УТ для індивідуальних угод не повинні перевищувати обмеження, які встановлені в батьківській угоді - типовому:

Записуємо зміни. І знову приступаємо до перевірки поданих нами налаштувань обмежень.


Аналогічним чином створюємо документ реалізації товарів і послуг, вносимо основні реквізити, міняємо статус реалізації, проставляємо знижку / націнку і при спробі проведення документа бачимо наступну картину:
В даному випадку ми можемо спостерігати, як відпрацьовує подвійний контроль спрацьовування знижок і / або націнок і по користувачеві, і за згодою.


Це пріоритет окремого випадку над узагальненим. Тобто якщо в рамках документа є які-небудь обмеження, а в нашому випадку - це максимальні пороги знижки \ націнки в угоду, то спочатку спрацьовують вони. І тільки потім в силу вступають загальні.


Фахівець компанії ТОВ «Кодерлайн»

Анастасія Шокова..


Добавить комментарий
Message Text*
Spam bot protection (CAPTCHA)
Load image