KoderLine
KoderLine
Обслуговування i продаж
програмного забезпечення

Статті експертів

Корисна інформація

Вибір періоду в Підприємство 8. Керовані форми

0
167
12.03.2021 Романяк Юлія

Зміст:

1. Вибір періоду в стандартних бухгалтерських звітах

2. Вибір періоду в журналах операцій та інших звітах


Кожен користувач, який має досвід роботи з програмними продуктами Підприємство 8 на платформах нижче 8.3, під час першої спроби сформувати звіт в додатку Підприємство 8 на керованій формі стикається з тим, що механізм вибору періоду в роботі з керованими формами істотно відрізняється. Безумовно, старий перевірений спосіб вручну задати початок та задати кінець періоду нікуди не зник, але робота з керованими формами надає користувачеві широкий спектр додаткових можливостей вибору періоду у формі.

                                                                                     

1. Вибір періоду в стандартних бухгалтерських звітах


Отже, розглянемо варіанти завдання періоду при роботі з керованою формою в стандартних бухгалтерських звітах (платформа Підприємство 8 версії 15.* і вище).

Варіант 1.

Перший варіант ми вже згадали - введення дати початку та дати закінчення періоду. Але і тут можливе використання декількох прийомів.

Прийом перший: «встаємо» у вікно введення дати початку (кінця) періоду і вносимо туди цифрами дату:
Прийом другий: вибираємо дату з випадаючого календаря:
Варіант 2.

Другий варіант - робота зі стандартними періодами.

Ця опція доступна по кнопці вибору стандартного періоду в Підприємство 8:Форма вибору стандартного періоду в Підприємство 8 надає широкі можливості.

Навігація по роках стрілками:


Вибір місяця в лівій частині вікна управління періодом. В цьому випадку для формування звіту в Підприємство 8 буде встановлений період з першого числа обраного місяця і року по останнє число включно.


Вибір стандартного періоду в Підприємство 8 «Квартал» проводиться в середньому блоці на формі вибору стандартних періодів. Аналогічно варіанту вибору місяця, якщо вибрати будь-який квартал, програма встановить період в інтервалі дат з першого по останнє число потрібного кварталу обраного року.

Таким же чином, натискаючи кнопки правого блоку форми, можна вибрати періоди «день», «півріччя», «9 місяців» і «рік».

Таким чином, для вибору стандартного періоду Підприємство 8 в формах бухгалтерських звітів набагато зручніше використовувати функціонал роботи зі стандартними періодами. Якщо ж є необхідність поставити нестандартний період, тоді потрібно використовувати перший варіант - вибір інтервалу дат вручну.


2. Вибір періоду в журналах операцій та інших звітах


В журналах операцій Підприємство 8 під час установки відбору за інтервалом дат і при налаштуванні періоду деяких звітів форма вибору періоду при завданні стандартного періоду дещо відрізняється від тієї, яка була описана вище. У цій формі вибору є можливість мишею виділяти довільний діапазон місяців в межах трьох років:

 За посиланням «Показати стандартні періоди в Підприємство 8» відкривається форма вибору стандартного періоду, яка істотно відрізняється від тієї, яка була описана вище:Тут в платформах Підприємство 8 версії 15.* і вище, набір типів стандартних періодів (день, тиждень, декада, місяць, квартал, півріччя, рік, інше) представлений у вигляді кнопок в правій частині вікна. У вікні списку варіантів виводиться для вибору перелік можливих стандартних варіантів для цього типу періоду. За замовчуванням завжди пропонується вибір дня в якості стандартного періоду в Підприємство 8. І тут у нас є три варіанти: вибрати вчорашній, сьогоднішній або завтрашній день.

Набір варіантів стандартних періодів типу «Декада», «Місяць», «Квартал», «Півріччя», «Рік» вже довший. Можна вибирати з наступного списку для періоду (Декада / Місяць / Квартал / Півріччя / Рік):
Для періоду типу «Тиждень» на додаток до п'яти варіантів з попереднього пункту додані «Попередні 7 днів» та «Наступні 7 днів».


Ну і нарешті, для періоду типу «Інше» передбачено цілих 12 варіантів установки періоду, який відраховується від поточної дати:


Висновок

Який спосіб вибору періоду використовувати - питання зручності і звичок кожного користувача. Важливо пам'ятати, що в Підприємство 8 дата - це не тільки число, місяць і рік, але ще і час з точністю до секунди. Коли ми вибираємо дати початку і закінчення періоду в стандартних звітах Підприємство 8, дату початку програма розуміє як зазначену дату на 0 год. 00 хв. 00 сек., а дату закінчення - як зазначену дату на 23 год. 59 хв. 59 сек.Спеціаліст компанії ООО «Кодерлайн»

Романяк Юлія 


Добавить комментарий
Message Text*
Spam bot protection (CAPTCHA)
Load image