KoderLine
KoderLine
Обслуговування i продаж
програмного забезпечення

Статті експертів

Корисна інформація

Облік спецодягу в Підприємстві 8

0
138
01.08.2021

Зміст:

1. Ведення обліку спецодягу в Підприємстві 8

2. Як відобразити передачу в експлуатацію спецодягу в Підприємстві 8

 

У даній статті мова піде про спецодяг і ви дізнаєтеся, яким чином бухгалтер може вести її облік в Підприємство 8: Бухгалтерія 8.3. Для початку давайте розберемося, що ж таке спецодяг, і в обліку яких компаній він буде присутній в обов'язковому порядку. Згідно з наказом Мінфіну РФ від 26.12.2002 N 135н (в редакції від 24.12.2010), під спеціальним одягом розуміються засоби індивідуального захисту працівників організації. Обов'язково зверніть увагу, що до переліку спеціального одягу включаються: спеціальний одяг, що захищає пристрої, спеціальне взуття, такий як халати, брюки, рукавиці, шоломи, окуляри, протигази, комбінезони, куртки, протигази, кожухи та інші види одягу, що забезпечують захист співробітника при небезпечних і шкідливих роботах, а також при роботі в умовах складних температурних режимів відмінних від нормальних.

Тому якщо в компанії є роботи, пов'язані зі шкідливими / небезпечними, температурними умовами праці, то роботодавець зобов'язаний співробітникам, задіяним на таких роботах, видавати спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту за рахунок власних коштів (Статті 212 та 221 Трудового Кодексу РФ ).

Як правило, весь спецодяг ділиться на три групи за терміном придатності та вартості:

1) Спецодяг повинен бути врахований у складі МВЗ і списаний на витрати одноразово, незалежно від його вартості, якщо термін його корисного використання становитиме 12 місяців або менше.

2) Строк корисного використання становить> 12 місяців, а його вартість не перевищує 40 000 рублів. У таких випадках, спецодяг повинен враховуватися також у складі МВЗ, але списуватися на витрати при цьому буде вже не одноразово, а рівномірно з урахуванням строку корисного використання (лінійний спосіб).

3) Строк корисного використання становить> 12 місяців, а його вартість перевищує 40 000 рублів. У таких випадках, спецодяг враховується вже як майно, що амортизується, приймається до обліку в якості основного засобу з нарахуванням амортизації з урахуванням строку корисного використання.

Згідно з планом розрахунків спецодяг в обліку відображається наступним чином:
Розглянемо тепер, яким чином ведеться облік спецодягу в Підприємстві 8.


1. Ведення обліку спецодягу в Підприємстві 8

Для початку необхідно налаштувати систему. У пункті меню «Головне» вибираємо «Функціональність» і переходимо на закладку «Запаси». Встановлюємо прапорець на обліку спецодягу в Підприємстві 8:

Потім в пункті меню «Головне» вибираємо «Податки та звіти Підприємства 8» і переходимо на закладку з назвою «Податок на прибуток». Якщо ми прапорець встановлюємо на значенні «Вказується при передачі в експлуатацію», то в податковому обліку погашення вартості спецодягу відбуватиметься аналогічно бухгалтерського обліку.

Тепер розглянемо приклад.

 Створюємо Номенклатуру в Підприємстві 8 «Зимова куртка «Аляска». Зверніть увагу, що в групі створеної номенклатури Підприємства 8, де буде розташовуватися спецодяг, необхідно вибрати вид номенклатури «Спецодяг». Тоді при створенні номенклатури в Підприємстві 8 це поле буде заповнюватися автоматично.


У призначенні використання вказуємо всі значення із зазначенням строку корисного використання, способу погашення і способу відображення витрат Підприємства 8:


Придбання спецодягу оформимо документом «Надходження товарів і послуг Підприємства 8».
Натискаємо на кнопку «Надходження» і вибираємо «Товари (накладна)»:
Документ сформував проводки:


Реєструємо Рахунок-фактуру:Документ сформував проводки:2. Як відобразити передачу в експлуатацію спецодягу в Підприємстві 8

Тепер нам необхідно передати для експлуатації спецодяг (у нас це зимова куртка «Аляска») співробітникові Лукіній Лідії Петрівні. Для цього ми в пункті меню «Склад» вибираємо в групі «Спецодяг та інвентар» посилання «Передача матеріалів в експлуатацію Підприємства 8» і створюємо документ:

У Документі «Передача матеріалів в експлуатацію Підприємства 8» сформувалися такі проводки:
Давайте тепер вивчимо, яким чином відбувається погашення вартості спецодягу. Для цього використовується процедура «Закриття місяця»: «Погашення вартості спецодягу і спецоснастки». Виконаємо закриття березня 2018 року, тому що зимову куртку «Аляска» передали в експлуатацію в лютому 2018 року.


При виконанні цієї операції сформувалися проводки:


Перевіримо розрахунок суми списання вартості спецодягу: 3500 руб. (вартість куртки без ПДВ) / 24 місяці = 145,83 рубля на місяць - тобто розрахунок вийшов вірний.

Зверніть увагу, що щомісяця при проведенні закриття місяця відбувається погашення вартості спецодягу в Підприємстві 8, поки повністю не буде погашено.

У разі коли працівник звільняється, необхідно визначити, чи придатний одяг для подальшої експлуатації чи ні. Якщо придатний, то необхідно буде оформити документ «Повернення матеріалів з експлуатації». Якщо непридатний, то «Списання матеріалів з експлуатації».У нашому випадку куртка зимова «Аляска» пробула в експлуатації майже два роки і її вартість практично погасилася, тому ми оформимо документ «Списання матеріалів з експлуатації»:

Якби ми оформили документ «Повернення матеріалів з експлуатації», то проводки були б такі:


Спеціаліст компанії ООО «Кодерлайн»

Тузова Юлія 
Добавить комментарий
Message Text*
Spam bot protection (CAPTCHA)
Load image