KoderLine
KoderLine
Обслуговування i продаж
програмного забезпечення

Статті експертів

Корисна інформація

Робота з DBF-файлами в Підприємство 8

0
211
12.03.2021 Олег Мороз

Зміст:

1.     Файли Підприємство 8.3

2.     Створення нового файлу


   

1. Файли Підприємство 8.3


Що ми знаємо про файли DBF? Ті, хто тільки почали вивчати Підприємство 8, можуть не знати всіх зручностей цього файлу. Але ті, хто знає, часто ним користуються. Тут поділюся своїми знаннями про роботу з цим типом файлів.

В першу чергу хочу сказати, що файл DBF - це один з видів текстового файлу. Використовувати його можна для різних цілей. Наприклад, як:

●      класифікатор якоїсь бази даних;

●      файл обміну даними між декількома інформаційними системами;

●      виписку банку в Підприємство 8.

Наскільки я знаю, це найбільш використовувані цілі для застосування даного типу файлів Підприємство 8.3.

Підприємство 8 може легко обробляти ці файли за допомогою одного з об'єктів конфігурації, а саме файлу XBase. Ми можемо як записати дані в файл, так і отримати дані з файлу.

Отже, почнемо з читання файлу. Це найпростіше, на мій погляд,

Для початку необхідно вибрати файл, який хочемо завантажити. Для цього достатньо створити текстовий реквізит, в який ми запишемо повну адресу файлу.


Це приклад того, як повинна виглядати адреса знаходження файлу. Наступний скріншот - це приклад коду, як необхідно читати DBF. Таке невелике число рядків коду допоможуть Вам прочитати файл без особливих зусиль.

 

Після цього необхідно зазначити одну з бібліотек конфігурацій. Це може бути масив, таблиця значень Підприємство 8, список значень або дерево значень. Все залежить від того, яка структура даних зберігається в файлі і в яку бібліотеку необхідно їх записати.


Так як у файла є початок і кінець, то логічно, що кінець файла так і називається «Кінець ()». Це дає можливість зрозуміти, що з файлу вже нічого не брати до уваги, так як рядки закінчилися.

Для того щоб обійти весь файл, нам необхідний цикл, який обійде всі рядки текстового файлу до його закінчення і запише дані в обрану раніше нами таблицю в потрібному форматі.

Важливо! При отриманні даних з DBF необхідно пам'ятати, що це текстовий файл і всі числові дані і дати зберігаються в текстовому форматі. Для перетворення необхідно користуватися функціями БСП або самому створити таку функцію.

Наостанку, коли роботи з файлом даних завершені, необхідно закрити відкритий файл. Це можна зробити за допомогою стандартного методу «ЗакритиФайл ()».


2. Створення нового файлу


Отже, з читанням файлу ми закінчили. Тепер перейдемо до створення нового файлу даного формату.

Тут теж все просто і легко. Головне лише знати, як все зробити.


Ось і весь код, який можна використовувати для створення файлу DBF. Кодувань файлу може бути кілька. Все залежить від того, який нам необхідно використовувати. Колонок у файлі може бути необмежена кількість, але головне не заплутатися в них.

Повний шлях до файлу ми можемо прописати в коді або зробити через вибір каталогу для зберігання файлу даних.

Після того як запишемо файл, можна його заповнювати. Для цього нам необхідний цикл, бібліотека конфігурації з даними і сам файл, в який будемо записувати дані.


От і все. Всі основні принципи роботи з такими файлами описані. Ви можете пробувати працювати з ними і підвищувати свою кваліфікацію фахівця-розробника. Спеціаліст компанії «Кодерлайн»

 Олег МорозДобавить комментарий
Message Text*
Spam bot protection (CAPTCHA)
Load image