KoderLine
KoderLine
Обслуговування i продаж
програмного забезпечення

Статті експертів

Корисна інформація

Слайд-шоу в Підприємство 8

0
96
01.08.2021

Зміст:

 

1. Зберігання картинок в Підприємстві 8

2. Режим перегляду слайдів

 

 

1.     Зберігання картинок в Підприємстві 8

Сьогодні ми розберемо, як за допомогою тільки засобів технологічної платформи Підприємство 8.3 і кількох картинок створити невелику презентацію. Спосіб, описаний нижче, можна також використовувати в якості невеликого шаблону для зберігання картинок у базі, наприклад, фотографій співробітників і т. д.

Для початку створимо довідник «Презентації». Для зберігання картинок у базі даних зазвичай використовують або підлеглий довідник, або регістр відомостей Підприємства 8. Скористаємося першим способом і створимо довідник «СховищеФайлів», підпорядкований довіднику «Презентації». Додамо йому реквізити - ДаніСховищаЗначень (тип - сховище значень), ДаніПоточнаДата (тип - дата), Ім’яФайлу (тип - рядок).


Малюнок 1. Реквізити довідника «Сховище файлів»

 

Створимо форму елемента довідника і реалізуємо на ній наступне:

1. Додамо динамічний список, у якому будемо вказувати інформацію про картинки.

2. Створимо кнопку, після натискання на яку ми зможемо додати картинку в базу.

3. Додамо поле, в яке після натискання на будь-який рядок динамічного списку буде виводитися демо-версія картинки (попередній перегляд)

Для реалізації першого пункту необхідно створити реквізит форми типу ДинамічнийСписок. Назвемо його «Файли». У властивостях поставимо галочку «Довільний запит», відкриємо «налаштування списку» і напишемо наступний запит (малюнок 2).Малюнок 2. Запит у динамічному списку

Після виконаних маніпуляцій виведемо список на форму і отримаємо наступне (малюнок 3):


Малюнок 3. Динамічний список

Наступним пунктом додамо на форму команду «Додати картинку». Додамо для цієї команди процедуру, яка буде викликати стандартний діалог вибору файлів через «ОписСповіщення» (малюнок 4).Малюнок 4. Діалог вибору файлу

Єдиною відмінністю буде те, що в кінці ми будемо зберігати в довідник «Сховище файлів» у вигляді двійкових даних (малюнок 5):
Малюнок 5. Збереження картинки в «Сховище файлів».

Перейдемо до третього пункту. Для його реалізації потрібно додати подію для динамічного списку «При активації рядка» і написати код, який буде за посиланням отримувати навігаційне посилання з допоміжного довідника і зберігати в реквізит форми рядкового типу, після чого платформа автоматично перетворить його на картинку (малюнок 6).

 Малюнок 6. Отримання навігаційного посилання з довідника «Сховище Файлів»

Таким ось простим чином ми організували зберігання і отримання картинок у базі даних. Тепер перейдемо безпосередньо до слайд-шоу.

2. Режим перегляду слайдів

Для того щоб реалізувати повноцінну презентацію, необхідно створити обробку з реквізитом Презентація - ДовідникПосилання.Презентаціі. За допомогою нього будемо вибирати необхідний елемент у довіднику. Додамо основну форму і створимо команду «Перегляд» (малюнок 7).

 


Малюнок 7. Основна форма обробки

Тепер необхідно створити події. Звичайно, в першу чергу хочеться зробити попередній перегляд документа, щоб не натискати зайві кнопки, якщо раптом вибрав не ту презентацію. Виглядати і реалізовуватися попередній перегляд буде приблизно так само, як і в довіднику, який ми створювали до цього (малюнок 8).Малюнок 8. Попередній перегляд презентації

Тепер додамо дію для команди «Перегляд».При натисканні на кнопку буде відкриватися друга електронна форма обробки, яка і буде відповідати за повноцінний режим показу слайдів.


Так само, як і до цього, додамо реквізит форми, в який буде виводитися картинка. Повторимо той же код що і до цього.

Залишилося додати лише кнопки, після натискання на які ми будемо переходити до попереднього або наступного слайду. Нижче наведено приклад тільки для кнопки «Вперед», так як для «Назад» все буде аналогічно.

    

Можна також додати групу сторінки, і створити таблицю зі списком слайдів, після натискання на один з яких буде відображатися саме він, робиться це аналогічно всім попереднім діям, а також додати кнопку «Показати / приховати список слайдів», яка буде включати і відключати видимість цієї таблиці.
Після всіх виконаних маніпуляцій ми отримали слайд-шоу, яке можна показати прямо в Підприємстві 8, без використання сторонніх програм. Звичайно є недоліки, наприклад, усі слайди потрібно окремо завантажувати. Але зате все зберігається в одному місці, прив'язане до конкретного довідника і в цілому працює. У наступній статті я розберу, як зберігати в базі графічні схеми за допомогою двійкових даних.

Спеціаліст компанії ООО «Кодерлайн»
Айдар Фархутдінов 


Добавить комментарий
Message Text*
Spam bot protection (CAPTCHA)
Load image