KoderLine
KoderLine
Обслуговування i продаж
програмного забезпечення

Статті експертів

Корисна інформація

Тестування і виправлення бази Підприємства 8

0
165
13.03.2021

Зміст:

1.     Помилки бази Підприємства 8

2.     Функції системної утиліти

   

1. Помилки бази Підприємства 8


Розробнику доводиться часто виправляти помилки бази Підприємства 8, пов'язані з різними наслідками неправильної роботи системи або з різними наслідками дій як користувачів, так і інших розробників, які працювали «до тебе».

Існують помилки (а точніше більшість з них), які вирішуються простим очищенням тимчасових файлів бази Підприємства 8. Іншими словами - це так званий кеш. Але існують помилки, з якими цей метод не спрацює. У цих випадках нам на допомогу приходить системна утиліта конфігурації «Тестування і виправлення інформаційної бази» Підприємства 8 (ТіВ).


2. Функції системної утиліти


Ця утиліта має кілька функцій, а саме:

1.     Реіндексація таблиць;

2.     Перевірка логічної цілісності;

3.     Перевірка посилальної цілісності;

4.     Перерахунок підсумків;

5.     Стиснення таблиць;

6.     Реструктуризація таблиць.



Важливо! Перед виконанням ТіВ, необхідно обов'язково зробити резервну копію бази, будь-яким доступним методом.

Давайте розповім про кожен режим окремо. Почнемо з першого, а саме -реіндексаціі.

Якщо Ви хочете поліпшити продуктивність системи в цілому, тоді необхідно виконати саме реіндексацію. Вона заново переустановлює основні індекси елементів, що сприяє видаленню непотрібних уже індексів з бази і дозволяє збільшити швидкість обробки тих, що залишилися.

Наступний режим, про який поговоримо, це «Перевірка логічної цілісності».

Він відповідає за глобальну логічну і структурну перевірку. Іншими словами, це величезна кількість перевірок. Режим перегляне всі дані в базі і при необхідності виправить.

На черзі у нас уже «Перевірка посилальної цілісності». Робота цього режиму легка і зрозуміла. Його використовують в основному для пошуку «битих» або «порожніх посилань». За допомогою певних параметрів у вікні ТіВ можна налаштувати, що робити з об'єктами.


Щоб було зрозуміліше, розповім докладніше. При виборі цього режиму і при знаходженні якогось із варіантів проблемних посилань, ми можемо нічого з ними не робити, видалити посилання і, звичайно ж, створити заново ці об'єкти.

«Перерахунок підсумків» в основному необхідно виконувати регулярно, щоб підсумки регістрів, звідки ми беремо дані управлінського і бухгалтерського обліку, були актуальні і коректні.

Що ж нас чекає далі? І це, звичайно ж, «Стиснення таблиць». Це дуже цікава утиліта, про переваги якої багато хто забуває. Всі ми часто видаляємо дані з баз за допомогою різноманітних обробок або стандартними засобами бази. Але мало хто з нас знає, що дані не видаляються до кінця і залишаються в базі. Тому в більшості випадків, коли база займає надто багато місця, ввімкніть цей режим і подивіться, що буде. Дуже корисна для роботи функція.

Отже, остання, але також важлива утиліта - це «Реструктуризація таблиць». Цей режим заново створює таблиці нашої бази і тому, якщо Ви запустили цей режим, то запасіться терпінням, так як виконуватися він може кілька годин. В основному його використовують після того, як змінять саму конфігурацію. Після оновлення, наприклад, або після розробки.

Ось і все про інструмент, який нам надала компанія Підприємство 8 для ефективної роботи бази.

Якщо описаний інструмент не допомагає, тоді необхідно звернутися до іншого, який знаходиться у папці bin кожної платформи, а саме до файлу «chdbfl.exe». Він теж може виправляти помилки в конфігурації.


Спеціаліст компанії «Кодерлайн»

       Олег Мороз



Добавить комментарий
Message Text*
Spam bot protection (CAPTCHA)
Load image