KoderLine
KoderLine
Обслуговування i продаж
програмного забезпечення

Історії успіху

 

Наталія ЛОСЄВА: «Важливо потрапити на одну хвилю, розуміти одне одного і створити дружню команду однодумців»

Значне навантаження, можливість навчатись і присутність поряд досвідчених колег, на яких хочеться рівнятись - такий набір підштовхує до розвитку, самовдосконаленню і додає драйву в життя керівника відділу впровадження компанії "Кодерлайн" Наталії ЛОСЄВОЇ (м.Володимир)

В 2008 році Наталія закінчувала ВНЗ за спеціальністю «Інженер систем засобів зв'язку (мобільні телесистеми)» і погоджувалась продовжувати свою професійну діяльність з компанією якогось мобільного оператора. Але реальність дала шанс розширити сферу діяльності, підштовхнувши четвертокурсницю зайти на співбесіду до компанії 1С:Підприємство у Володимирі. Оцінки студентської заліковки сподобались керівникам компанії, і вони запропонували Наталії прийти на стажування. Почала із вивчення торгового обладнання, де її знання інженера були вдало застосовані, і паралельно вникала у ази 1С:Підприємство (на той момент були ще "сімки"), оскільки, із її власного визначення, вона була "круглий нуль в 1С:Підприємство". Потім активно займалась ІТС (заносила клієнтам диски, оновлювала конфігурації, дещо програмувала), і продовжувала вивчати конфігурації, зокрема, опанувала бюджетні конфігурації ("Бухгалтерія державної установи")

За два роки Наталія зрозуміла, що офісна робота – це не зовсім те, чим вона хотіла б зайнятись, і вже подумувала над зміною організації, але відбулись кадрові зміни і їй запропонували зайнятись проектною діяльністю. Почала інтенсивно вивчати "Управління виробничим підприємством" (УВП) і одразу ж застосовувати на практиці - на одному із місцевих заводів почали впроваджувати систему. Наталія була задіяна як основний спеціаліст, але, по суті, виконувала обов'язки керівника проекту.

– Цілий рік займалась цим клієнтом. Було лячно, але впоралась, і тепер можу сказати, що впровадила УВП з нуля і практично наодинці, рідко залучаючи колег, - згадує наша співбесідниця перший серйозний проектний досвід.

При цьому вона встигала консультувати інших клієнтів по бухгалтерському обліку, торгівлі, торговому обладнанню. Склала декілька сертифікаційних іспитів 1С:Підприємство, і серед отриманих документів був сертифікат викладача ЦСО з УВП, проводила курси по цьому продукту.

Ставши топовим спеціалістом, до якого всі звертались за консультацією, Наталії вже хотілось чогось більшого - масштабних проектів, цікавих завдань, а у межах їх міста у компанії було досягнуто вершини, варіантів подальшого розвитку не було. Поштовхом до нового етапу життя і професійного росту стала участь в конфереції «Інфостарт» у 2013 році, де вона познайомилась з представниками великої ІТ-компанії – їх зацікавила володарка дуже високого рейтингу за результатами тестування на схожому заході. Вибір було зроблено:

– Коли запропонували роботу у Москві експертом відділу впровадження, то вирішила, що краще поїду і спробую, ніж залишусь на місці і буду переживати про втрачені можливості.

До компанії Наталія прийшла справжнім універсалом в 1С:Підприємство, грамотним і підкованим працівником – в нагоді стали навики набуті в регіональному франчі 1С:Підприємство, де немає чіткого розподілу завдань для консультантчв, розробників. Клієнту хочеться, щоб спеціаліст прийшов і вирішив одразу всі питання: звіт спрограмував, порахував зарплату, відповів на питання по ПДВ, і так далі. Це все наша героїня пройшла, не вистачало тільки реального досвіду роботи у великих проектах, у великих командах. А оскільки вона за цим і приїхала до Москви, то стала активно заглиблюватись у виробничий процес. Керівництву подобалось, що вона могла вирішувати завдання із розробки, консультувати із бухуобліку і оперативного обліку, вести питання по зарплаті і закривати інші пункти. Подобалось це і клієнтам, з якими завжди знаходила спільну мову. Навіть попри таке навантаження Наталія встигала ще й іспити складати, отримувати нові сертифікати, розширювати компетенції. Протягом двох років вона напрацьовувала цінний досвід. А потім - новий поворот у житті, цього разу пов'язаний із приємними змінами - весіллям, яке з чоловіком Антоном відсвяткували у Володимирі і тут же вирішили залишитись з метою пошуку роботи. Проте працевлаштування виявилось безсперспективним і задоволення не додало.

Скоро колеги із попереднього місця роботи запропонували спробувати себе в компанії «Кодерлайн», куди і самі вже перейшли працювати. Це був вдалий варіант:

– Зустріла тут багато знайомих, тому мені комфортно працювати, можна сказати, в кайф. Швидко відродився інтерес до справи і навіть захотілось скласти ще іспити, підтвердивши знання деяких програм. Чим більше дізнаюсь про продукти 1С:Підприємство, тим більше хочеться рухатись далі. Мене влаштує схема роботи в компанії, цікава активна діяльність. Є куди рости в особистому і професійному плані. Для мене важливо, щоб поряд працювали спеціалісти високого класу, які перевершують за рівнем знань, за досвідом, і я можу в них навчатись, навіть якщо я з ними безпосередньо не працюю на проекті. Такими чудовими прикладами для рівняння є Олег Морозов, Олег Демиденко та інші.

При цьому Наталія також допомогає колегам, консультує, пише статті, бере участь у декількох проектах і завжди рада навчатись новому, опановувати нові напрямки. Поставила ціль зібрати повну колекцію сертифікатів з ERP, для чого цілеспрямовано купує потрібні курси, виділяє час для підготовки, вирішує завдання: «Потрібно витратити мінімум часу і отримати максимальний результат - така схема дійсна при підготовці до іспитів у доповнення до хорошої пам'яті, швидкої реакції».

А нещодавно керівник компанії Андрій Бербека запропонував Наталії Лосєвій організувати відділ впровадження у Володимирі, тому зараз вона зайнята розвитком і організацією офісу, підбором працівників. У своїй команді бачить людей з активною життєвою позицією, які бажають сертифікуватись, зростати професійно, націлених на виконання і рішення складних завдань: «Важливо, щоб ми потрапили на одну хвилю, розуміли одне одного і створили дружню команду однодумців». Значить, так і буде – у Наталі Лосєвої правильні орієнтири по життю.