KoderLine
KoderLine
Обслуговування i продаж
програмного забезпечення

Історії успіху

 

Мар'яна ЛУЦИШИН: «Завжди потрібно рухатись в сторону кращого – і у плані освіти, і матеріального забезпечення, і морального задоволення»

«В професію потрапила випадково», – відрізала на перше ж питання розробник відділу впровадження компанії «Кодерлайн» Мар'яна ЛУЦИШИН, у якої в переліку досягнень за 10 років роботи з програмами 1С:Підприємство зазначаються участь в масштабних проектах, більше десятка сертифікатів 1С:Підприємство, також викладача ЦСО, що дало їй можливість очолити «ІТ-Академію». 

«Випадковий» шлях почався з роботи в компанії-франчайзі 1С:Підприємство наступного дня після захисту Мар'яною вузівського диплому - вона здобула спеціальність «Економічна кібернетика». Від тоді ІТ-галузі не зраджувала. Її перший наставник вказав орієнтир на універсальність, тому чистим програмуванням не займалась, а на проектах клієнтів у доповнення до програмування 1С:Підприємство вивчала економіку, бухгалтерію і проходили обов’язкову сертифікацію. Як хороша учениця Мар’яна поглинала знання, які їй траплялись на роботі. Тоді не було стільки Інтернет-ресурсів для вивчення програм 1С:Підприємство, тому читала книги, подекуди на одну програму доводилось декілька томів, і читати треба було не один раз. Хоча – це її життєве кредо – брати все по максимуму: знання – по максимуму, працювати – із цілковитою віддачею, відпочивати – із задоволенням!

Мар’яна зрозуміла, що у цій професії можна постійно інтелектуально розвиватись, і всі здобуті знання залишаться з нею, дадуть можливість зростати професійно. Так, знання можна передати іншим, можна поділитись зі стажерами, але поки вони не застосуються практично, всі знання можуть залишитись мертвим тягарем

Кожен новий проект додавав знань і досвіду, тому що доводилось бути і розробником, і консультантом, і аналітиком, і керівником проектів, і архітектором. Ніколи не втрачала можливості вникати в нову тему, розширити знання. Професійно виросла настільки, що деяким клієнтам допомагала систематизувати, аналізувати їх інформацію, пропонувала кращі варіанти, оскільки попередньо досконало з’ясувала усі аспекти їх діяльності. Надходили пропозиції перейти на роботу аудитором, але вирішила не зраджувати ІТ-галузі, оскільки саме у ній бачить можливості для найкращого розвитку: «Це бізнес, де неможливо залишитись, потрібно весь час розвиватись».

В «Кодерлайн» Мар’яна прийшла після декретної відпустки на посаду розробника у відділ впровадження – хотілось новий етап в житті зустріти на новому місці. Незабаром стала сертифікованим викладачем ЦСО, щоб по базових курсам 1С:Підприємство навчати нових працівників, яких потребує компанія. Піднімати молодих «з нуля» в професійному плані Мар’яна пробувало і на попередній роботі, самостійно вивчивши програмування по всіх курсах, чому ж тоді не застосувати це з  іншими? У січні 2016 року у Львові відкрили тримісячні безкоштовні курси із підготовки програмістів 1С:Підприємство («ІТ-Академія»), оголосили набір. Результат отримали очікуваний – до стажування у відділі впровадження дійшла половина студентів. Окрім вивчення базових програм увагу приділяли сертифікації, тому що підготовка до іспиту дає можливість систематизувати знання.

Окрім програм 1С:Підприємство на заняттях Мар’яна вчила студентів, як грамотно спілкуватись з клієнтами, ставити правильні питання, щоб отримати потрібні відповіді. І дала багато потрібних і корисних настанов, зокрема: «Ти читай і вивчай, потім все стане на свої місця» - саме так їй говорили на початках вчителі-програмісти.  

Мар’яна доповнила їх своїми рекомендаціями:

«Не можна кинути роботу незавершеною. Можливо, доведеться переробляти, доробляти у збиток собі, свого часу. Це також досвід. Наступного разу будете уважні»

«Окрім того, що ти знаєш як програмувати, ти повинен знати як ця галузь працює. Навіть, якщо чисто технічно ти виконаєш завдання, його потрібно перевірити ще раз!»

«Потрібно вміти визнавати свої помилки і виправляти їх».

Вона не розуміє молодих людей, які обмежують себе лише однією галуззю знань і не прагнуть вивчати нове, якщо раптом доводиться стикатись на проектах: «Але ж це все дає досвід, який потрібно поглинати! Неможна відмовлятись від знань, тільки в такому випадку можливо рости професійно, розвиватись у різних напрямках. І взагалі це допомагає людині в житті, а не тільки в професії. Хто знає, як далі складеться доля». І згадує, як вона вивчала бухгалтерський і управлінський облік саме на практиці – під час переходу програми з сьомої версії на восьму.

Коли в компанію приходили повідомлення про складання студентами «ІТ-Академії» іспитів і отримання нових сертифікатів, колеги щиро раділи за успіхи студентів і вітали Мар’яну, адже кожен із документів на жовтому папері з  фірмовим логотипом 1С:Підприємство можна сприймати як особисту нагороду викладача. А за словами Мар’яни, отримані сертифікати ( у загальній кількості їх більше десяти на всіх студентів) – це підтвердження реальності складання серйозних іспитів, якщо вперто працювати, залишити страхи у стороні: «Адже далі легше не буде, перевірено».

Тепер, коли студенти стали стажерами, наставник відзначає наявність в них бази знань, прагнення опановувати нові напрямки: «Зрозуміло, що у кожного свій ритм, але головне мати бажання працювати і вірити в себе, а далі ми допоможемо. Завжди потрібно рухатись до кращого – і в плані освіти, і у плані матеріального забезпечення, і морального задоволення».

Навіть під час навчання студентів Мар’яна Луцишин встигала працювати на проектах клієнтів, і зараз має 100%-не завантаження, при цьому. як зазвичай, встигає допомагати стажерам, якщо трапляються складні завдання. Мріє пройти проект від початку до кінця разом зі студентами-стажерами: «Тільки досвід – живий і реальний може зрозуміти зі стажерів хороших спеціалістів 1С:Підприємство».

Завдяки живини характеру Мар’яна не хоче йти в спеціалізацію з якогось іншого продукту, полюбляє новизну і різноплановість, що дозволяє бути універсалом і легко спілкуватись з клієнтами, вирішувати їх завдання: «Потрібно пробувати все і думати про майбутнє».