KoderLine
KoderLine
Обслуговування i продаж
програмного забезпечення

Історії успіху

 

Владімір ЧІБАНУ: «Впроваджуючи проекти в дійсності, починаєш зростати професійно»

Протягом декількох років займаючись продажем і супроводом програмних продуктів 1С:Підприємство, проектів 1С:Підприємство, Владіміру ЧІБАНУ доводилось знайомитись із функціоналом програм і предметними галузями, щоб грамотно відповідати на питання клієнтів. Зрозумів усе настільки, що в деяких питаннях вже міг консультувати клієнтів. Для підвищення професійних навиків почав відвідувати курси 1С:Підприємство для користувачів, оскільки в результаті склав іспит на сертифікат викладача ЦСО по курсу «1С:Підприємство:Управління торгівлею», провів десятки навчальних курсів. За словами Владіміра, завдяки цьому став добре розуміти і орієнтуватись в програмних продуктах, особливо у нових версіях, що допомогає у роботі з клієнтами.

Вирішив не зупинятись на досягнутому і пройшов сертифікацію по інших продуктах 1С:Підприємство, завершив онлайн курси по «1С:Підприємство:СRM 2.0» – оскільки сам був продавцем, то добре розумів специфіку, і важливість цього продукту для клієнтів, які потребують автоматизації бізнес-процесів. Незабаром почав консультувати і в цьому напрямку.

– Потім з’явились перші релізи «1С:Підприємство:Документообіг», які також вивчив самостійно, щоб демонструвати клієнтам можливості нового програмного продукту. Читав інструкції, дивився відеокурси, моделював ситуації. Особливості продукту розрахованого на крупні компанії, сприяли знайомству із солідними клієнтами і напрацюванню досвіду – на наше прохання Владімір перелічив програми 1С:Підприємство, опановані самостійно.

Досягнувши вершин і кваліфікації провідного менеджера з продажу, Владімір зрозумів, що може спробувати себе в якості консультанта. До цього часу вийшов новий продукт – «1С:Підприємство:ERP», який захотілось опанувати, особливо цікава була виробнича частина. І тут вдало надійшла пропозиція від знайомих пройти співбесіду в компанію «Кодерлайн» на вакансію спеціаліста-консультанта, де можна було спробувати новий продукт на проектах клієнтів.

– Були деякі сумніви, чи зможу? Одна справа продавати продукти, а інша – консультувати, адже для цього потрібно з’ясовувати тонкощі і нюанси. Але бажання пробувати переважало – згадує Владімір.  Побоювання виявились хибними – співбесіди із керівником Андрієм БЕРБЕКОЮ і керівником відділу впровадження Олегом ДЕМИДЕНКО пройшли успішно, і у штаті стало більше на одного кваліфікованого спеціаліста.

Перший же проект став бойовим хрещенням: Владіміра призначили керівником проекту, в процесі якого впроваджувались «1С:Підприємство:ERP» і «1С:Підприємство:Роздріб» плюс налаштування обладнання – в цілому це була нова специфіка для нього, що не завадило вдало закрити проект. Участь в наступних проектах також завершилась із позитивними відгуками клієнтів: ТОВ «БЕВ» (впровадження «1С:Підприємство: УТ 11.2», перехід з «1С:Підприємство:УТ 10.3»), ГК «Хітек» (впровадження «1С:Підприємство:ERP 2.1», консультант із підсистем: закупівлі, оперативний облік, оптова торгівля, маркетинг),  ФСК «Лідер» (консультант по «1С:Підприємство:Документообіг»).

– В компанії «Клерс» (комплексне впровадження «1С:Підприємство:ERP 2.1» і «1С:Підприємство:Роздріб») розробляли правила обміну, активно залучали колег-розробників. Тут я отримав перший досвід уасті в проектній команді – Владімір Чібану переконаний, що будь-який досвід корисний, а позитивний тим паче.. – Коли починаєш впроваджувати проекти в реальності, тоді і починаєш зростати. Не знав, наприклад, як спочатку налаштовувати обладнання, але не побоявся і зробив, навіть якщо довелось витратити декілька днів. І коли ця ж тема виникла наступного разу, то робота зайняла лічені хвилини.

Окрім участі у великих проектах наш співбесідник постійно вирішує дрібні завдання, і багато їздить з акаунт-менеджерами на зустрічі до клієнтів, бере участь в пресейлах. При цьому він продовжує вивчати «1С:Підприємство:ERP» – реєструється на всі вебінари, звертається до колег за поясненнями, завдячує тим, хто допомагає, зокрема, Олегу Демиденко, який завжди в темі щодо цього і регулярно поповнює внутрішню базу даних. І ось нещодавній цілком очікуваний результат: Владімір успішно склав іспит і отримав сертифікат «1С:Підприємство:Cпеціаліст-консультант» по впровадженню підсистем «Управління виробництвом і організація ремонтів» в програмі «1С:Підприємство:ЕРП Управління підприємством 2».

Позаяк, Владімір завжди відгукується на прохання проконсультувати по тих блоках, які вивчив досконало.

 – Напрацював практику вивчити продукт частинами, а невеликими обсягами. Якщо не знаю відповіді на поставлене клієнтом питання, то запитую в колег, які краще розбираються. Завжди відчуваю їх підтримку, знаю, що не кинуть напризволяще, - Владімір листає списаний блокнот із питаннями від клієнтів і своїми замітками – дуже допомагає в роботі внутрішній скайп-чат спеціалістів, куди в будь-який час можна звернутись за допомогою, поставити питання і оперативно отримати роз’яснення, підказку як діяти, дадуть напрямок куди рухатись, і що шукати. Це економить час, звужує коло варіантів. Допомога і взаємовиручка – важливі моменти у наші справі! Також часто використовую варіант вивчення нового питання через моделювання в програмі, адже завжди цікаво з’ясувати, як це працює, і чи взагалі воно працює так як треба, як хоче клієнт. Все-таки найкраще навчання – це самопрактика. Так зростає професіоналізм, приходить практичний досвід.

Подібна скрупульозність робить відкритими клієнтів, спрацьовує на створення позитивного іміджу спеціаліста-консультанта і компанії в цілому, звідси через деякий час замовники знову звертаються до Владіміра. В портфелі в нього вже є нові дослідження, які повинні привести до цікавих проектів і буду сприяти розвитку, удосконаленню його як керівника проектів і консультанта-методолога – це те, чого він зараз прагне.